Beánia FMUK 2017

Príď sa zabaviť na Beániu a uži si
 • Paru.
 • Malalatu.
 • DJ Lieskovského.
 • Silent Disco.
 • Chill Out Zónu.


Hudobný zážitok

Príď sa zabaviť a uži si skvelú hudbu v podaní skupiny PARA, hudobného projektu MALALATA či DJ Milana Lieskovského.
Zábava až do skorých ranných hodín.

Silent Disco

Nasaď si slúchadlá, vyber si jedného z 2 DJ-ov na pódiu a tancuj na hudbu zo slúchadiel až do vyčerpania! Skvelý zážitok, ktorý môžeš zažiť jedine na Beánii FMUK!
Silent Disco bude pre teba hrať až do 3:00.

Tá pravá študentská imatrikulácia

Myslíš si, že po imatrikulácii sa stávaš študentom FMUK? Beánia je najmä o študentoch prvého ročníka. My, študenti z vyšších ročníkov ťa prijmeme medzi seba práve na Beánii FMUK a ukážeme ti, čo je to ten „študentský život“.

Šatne pre všetkých zdarma

Platiť za šatňu? Na Beánii FMUK nezmysel! Ulož si svoje veci do našej šatne a tvoja jediná starosť bude, kde si kúpiš ďalší drink 🙂

*Pozor, nenechávaj si v šatni svoje cennosti ako mobil a peňaženku.

Amazon Chill Out Zóna

Už je toho na teba priveľa? Dobi sa energiou v našej Amazon Chill-Out zóne. Oddýchni si na tulivakoch, zahraj si stolný futbal alebo sa len porozprávaj s priateľmi v pokojne atmosfére.
Amazon si pre teba pripravil aj virtuálnu realitu – tak neváhaj a nasať si VR okuliare!

UBER

Odvez sa na Beániu UBER-om a príďte vo veľkom štýle. Máme pre teba pripravenú 25% zľavu na dve jazdy od UBER-u.
Promokód: BEANIAFMUK17

CENY LÍSTKOV

PREDPREDAJ

9 €

Lístky v predpredaji môžeš zakúpiť
od 13.11.2017 do 20.11.2017.
Pozor, počet lístkov je limitovaný na 200 ks!

PRVÁCI

11 €

Každý študent 1. ročníka bakalárskeho štúdia má nárok na zlacnený lístok. Platí to samozrejme pre denných aj externých študentov. Stačí sa preukázať svojou ISIC kartičkou.

NORMAL

13 €

Štandardný lístok, ktorý si môže zakúpiť každý študent v bežnom predaji od 21.11 až do 28.11.

NA MIESTE

16 €

Nestihol si si kúpiť lístok? Nevadí, máme pre teba odložených pár lístkov k zakúpeniu aj na mieste konania sa Beánie. Tak neváhaj a príď.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Beánia (z vulg. lat. beanus, pôvodne z franc. bec jaune) je študentská slávnosť, na ktorej starší študenti prijímajú novozapísaných študentov medzi seba. Samotný zápis do zoznamu poslucháčov vysokej školy alebo slávnosť, pri ktorej poslucháči skladajú akademický sľub sa pritom zvyčajne nazýva imatrikulácia.

Tento zvyk pochádza zo včasného stredoveku, z univerzitnej oslavy zvanej „depozícia“ (z lat. depositio cornuum – odkladanie rohov). Nový študent univerzity, nazývaný beanus (z franc. bec jaune – žltý zobák, nováčik), sa pri nástupe považoval za nevzdelané a nevychované zviera z poľa (lat. pecus campi ). Pri depozícii musel nosiť masku so zvieracími rohmi a klami, ktoré mu obradne a posmešne odstránili a spravili z neho človeka. Toto často robil jeden z profesorov zvaný „odkladač“ (lat. depositor ). Po obrade nasledovala slávnosť (lat. convivium).

Predovšetkým študentom FMUK, absolventom, manažérom, ich priateľom a fanúšikom, študentom vysokých škôl a všetkým milovníkom dobrej hudby a tanca.

Na Beánii je predpísané spoločenské oblečenie, taktiež nazývané ako „business dress code“. Dámy musia mať oblečené šaty, poprípade nohavicový kostým s košeľou. Páni nosia oblek, poprípade elegantné nohavice, košeľu, sako a poltopánky.

V prípade, že študent nedodrží predpísané oblečenie, tzv. „dress code“ nebude ani vpustený do priestorov konania sa Beánie FM UK.

Brány Beánie FMUK 2017 otvárame a teda aj príchod hostí očakávame o 20:30. Program začína spravidla o 21:00. Tešiť sa môžete okrem kapiel aj na rôzne sprievodné akcie a aktivity.

Existuje viacero spôsobov ako sa dopraviť na miesto konania Beánie FMUK 2017. Ten najhorší je vlastné auto. Z pochopiteľných dôvodov túto možnosť neodporúčame.

Ďalšou možnosťou je dopraviť sa k nám pomocou MHD. Keďže klub MMC sa nachádza v centre mesta a neďaleko vlakovej Hlavnej stanice autobusom sa dopravíte rýchlo a pohodlne nielen večer, ale aj v noci.
Zastávka, ktorá je najbližšie k MMC sa volá KARPATSKÁ. Dostanete sa sem autobusmi 61 a 74 a tiež trolejbusmi 64, 201, 204, 209 a 210. Z nočných spojov to je N33 a N74.
Odporúčaná trasa z internátov je nastúpiť na autobus 39, vystúpiť na Račianskom mýte, kde následne prestúpite na autobus č. 61.

Tretia, najlepšia možnosť je doviezť a odviezť sa UBER-om ako pán!
Beánia Team ti aj tento rok v spolupráci so spoločnosťou UBER prináša zľavu 25% z 2 jázd. Otvor si appku a jednoducho naťukaj promokód:

BEANIAFMUK17

Lístky sa budú predávať priamo v hlavnom vchode do budovy Fakulty managementu UK. Časy predaja budú zverejnené v udalosti na Facebooku.

Každý návštevník má zabezpečenú šatňu zadarmo. Jednoducho prídete na Beániu a uložíte si svoje kabáty, bundy, či šále k našim milým šatniarkam. A to všetko, samozrejme, ZADARMO.

Bezpečnosť návštevníkov je pre nás prioritou. O bezpečnosť na Beánii sa stará bezpečnostná služba. Slúži na ochranu návštevníkov a na stráženie priestorov. Je rozpoznateľná podľa jednotného oblečenia (s nápisom SECURITY). Bezpečnostná služba je doplnená o usporiadateľskú službu. Pre príjemný chod Beánie je nutné dodržiavať pokyny bezpečnostnej a usporiadateľskej služby v rámci ich kompetencií.

Na Beániu je zakázané vnášať, akékoľvek predmety ohrozujúce bezpečnosť alebo zdravie (sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety vrátane petárd, otvorený oheň a dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu). V priestoroch konania Beánie je taktiež zakázané fajčiť. Pre fajčiarov budú vyhradené priestory. Prosíme, aby ste pri akomkoľvek probléme, či pri akejkoľvek bezpečnostnej hrozbe či riziku, upozornili usporiadateľov.

Tombola je neodmysliteľnou súčasťou Beánie FMUK. Aj tento rok sa môžete tešiť na veľmi zaujímavé ceny:

 • zájazd pre 2 osoby do DUBAJA od Morezliav.sk a CK Daka
 • zájazd pre 2 osoby na benátsky karneval od Morezliav.sk a CK Daka
 • karty s kreditom do siete FaxCopy
 • poukážky od spoločnosti UBER
 • poukážky do kníhkupectva Martinus
 • predplatné časopisu Forbes
 • a veľa veľa iných cien

V prípade, že vyhráš cenu, ktorú „nezvládneš“ odniesť domov nevadí 🙂 Nahlás svoje meno Beánia Teamu a my ti výhru odložíme až do doby, kedy budeš vládať si svoju výhru odniesť domov.

Beánia je najmä o študentoch prvého ročníka, ktorých prijímame medzi seba. Zažiješ tú pravú imatrikuláciu, ktorou sa staneš právoplatným členom FMUK. Beánia nie je obyčajná párty. Je to študentská slávnosť a najmä tvoja prvá veľká spoločenská udalosť. Aj preto je potrebné dodržať dress code (páni oblek, dámy šaty).
Každý prvák musí prísť najneskôr o 21:00, aby ste stihli imatrikuláciu. Počas imatrikulácie budú všetci študenti prvého ročníka vyzvaní na pódium, zložíte študentský sľub a každý prvák na pódiu dostane od Beánia Teamu a nášho generálneho partnera spoločnosti PwC aj welcome drink. Takže sa máte na čo tešiť a zábava môže začať!

BEÁNIA FMUK 2017

2017/11/29 20:30:00

1. Zmena programu vyhradená. Zaplatené vstupné sa nevracia, vstupenka je nevratná a nevymieňa sa.

2.  Vstupenka je pri vstupe na Beániu nahradená  – náramkom. Za stratu, ukradnutie alebo poškodenie náramku nenesie organizátor zodpovednosť. Pokiaľ účastník nebude mať označenie bude usporiadateľskou službou vyvedený z priestorov Beánie a bude od neho vymáhaná náhrada škody vo výške vstupného, minimálne 16 €. Všetky označenia návštevníka – náramky sú majetkom organizátora, až do štvrtku 30. 11. 2017 do 06.00 h.

3. Organizátor nenesie zodpovednosť za osobné škody, stratu a zranenia vzniknuté na podujatí, ak boli spôsobené nedbalosťou držiteľa lístka alebo nepredvídateľným správaním iných návštevníkov a tretích osôb.

4. Z dôvodu ochrany vlastnej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných návštevníkov, prosíme o zodpovedné správanie sa. Porušenie ktoréhokoľvek zákazu môže byť dôvodom na vyvedenie z Beánie a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov. Taktiež osoby vstupujúce do areálu môžu byť prehľadané.

5. Varovanie: nadmerné vystavenie hlasnej hudbe môže spôsobiť poškodenie sluchu.