Príď sa zabaviť na Beániu a uži si
  • King Shaolin.
  • DJ Lieskovského.
  • DJ D.K.O.
  • Jungleman's Ark.
  • Fotostenu.
  • Welcome-drink.
  • Tombolu.

Hudobný zážitok

Príď sa zabaviť a uži si skvelú hudbu v podaní skupiny King Shaolin, študentskej skupiny Jungleman’s Ark, DJ D.K.O. či DJ Milana Lieskovského.
Zábava až do skorých ranných hodín.

Fotostena

Odfoť sa so svojimi kamarátmi či manažérskymi kolegami a uchovaj si spomienky na tento nezabudnuteľný večer!

Tá pravá študentská imatrikulácia

Myslíš si, že po imatrikulácii sa stávaš študentom FMUK? Beánia je najmä o študentoch prvého ročníka. My, študenti z vyšších ročníkov ťa prijmeme medzi seba práve na Beánii FMUK a ukážeme ti, čo je to ten “študentský život”.

VIP

Chceš večer roztočiť tak, ako sa patrí? Neváhaj, pridaj sa k VIP študentom a uži si večer plný hudby, jedla a všetkého, čo k VIP patrí!

Tombola

Chceš si okrem spomienok odniesť aj hodnotné ceny? Neváhaj a kúp si lístok do tomboly. V spolupráci s našimi partnermi sme si pre teba pripravili ceny, ktoré ťa určite potešia.

 

Welcome-drink

Chceš si večer užiť naplno? Tatratea a Redbull si pre teba pripravili welcome-drink, ktorý ťa zaručene nakopne!

CENY LÍSTKOV

PREDPREDAJ

online
10 €

Špeciálny lístok, ktorý je určený iba pre prvých 100 záujemcov! Okrem lístku za najlepšiu cenu obdržíš aj špeciálny darček od Beánia Teamu a KPMG.

NORMAL

online
15 €

Lístok online si môžeš kúpiť až do 23.11.

VIP

online
20 €

VIP lístok vo zvýhodnenej cene, ktorý okrem vstupu zahŕňa aj nealko, šampanské, malé občerstvenie so sedením vo VIP zóne s výhľadom na stage, vlastným barom a samostatným wc. Počet VIP lístkov je obmedzený.

NORMAL

na mieste
20 €

Nestihol si si kúpiť lístok? Nevadí, máme pre teba odložených pár lístkov k zakúpeniu aj na mieste konania sa Beánie. Tak neváhaj a príď.

VIP

na mieste
25€

VIP lístok, ktorý bude v predaji na mieste (v prípade, že sa nevypredá online).

OTÁZKY A ODPOVEDE

Beánia (z vulg. lat. beanus, pôvodne z franc. bec jaune) je študentská slávnosť, na ktorej starší študenti prijímajú novozapísaných študentov medzi seba. Samotný zápis do zoznamu poslucháčov vysokej školy alebo slávnosť, pri ktorej poslucháči skladajú akademický sľub sa pritom zvyčajne nazýva imatrikulácia.

Tento zvyk pochádza zo včasného stredoveku, z univerzitnej oslavy zvanej „depozícia“ (z lat. depositio cornuum – odkladanie rohov). Nový študent univerzity, nazývaný beanus (z franc. bec jaune – žltý zobák, nováčik), sa pri nástupe považoval za nevzdelané a nevychované zviera z poľa (lat. pecus campi ). Pri depozícii musel nosiť masku so zvieracími rohmi a klami, ktoré mu obradne a posmešne odstránili a spravili z neho človeka. Toto často robil jeden z profesorov zvaný „odkladač“ (lat. depositor ). Po obrade nasledovala slávnosť (lat. convivium).

Predovšetkým študentom FMUK, absolventom, manažérom, ich priateľom a fanúšikom, študentom vysokých škôl a všetkým milovníkom dobrej hudby a tanca.

Na Beánii je predpísané spoločenské oblečenie, ktoré je tento rok v téme “dress to impress”. Dámy musia mať oblečené šaty, prípadne elegantný kostým. Páni nosia oblek, poprípade elegantné nohavice, košeľu, sako a poltopánky. Obleč si to najlepšie, čo máš a príď zažiariť!

V prípade, že študent nedodrží predpísané oblečenie, tzv. „dress code“ nebude vpustený do priestorov konania sa Beánie FMUK a peniaze za vstupenku mu nebudú vrátené.

Brány Beánie FMUK 2022 otvárame a teda aj príchod hostí očakávame o 21:30. Program začína spravidla o 22:00. Tešiť sa môžete okrem kapiel aj na rôzne sprievodné akcie a aktivity.

Existuje viacero spôsobov ako sa dopraviť na miesto konania Beánie FMUK 2022. Ten najhorší je vlastné auto. Z pochopiteľných dôvodov túto možnosť neodporúčame.

Ďalšou možnosťou je dopraviť sa k nám pomocou MHD. Keďže klub MMC sa nachádza v centre mesta a neďaleko vlakovej Hlavnej stanice autobusom sa dopravíte rýchlo a pohodlne nielen večer, ale aj v noci.
Zastávka, ktorá je najbližšie k MMC sa volá KARPATSKÁ. Dostanete sa sem autobusmi 61 a 74 a tiež trolejbusmi 64, 201, 204, 209 a 210. Z nočných spojov to je N33 a N74.
Odporúčaná trasa z internátov je nastúpiť na autobus 39, vystúpiť na Račianskom mýte, kde následne prestúpite na autobus č. 61.

Lístky si môžeš zakúpiť online na webovej stránke tickpo.zoznam.sk

Taktiež si ich bude možné zakúpiť počas akcie a to v čase od 21:00

Každý návštevník si môže odložiť svoje veci v šatni a to iba za 1€. Jednoducho prídete na Beániu a uložíte si svoje kabáty, bundy, či šále k našim milým šatniarkam.

*  Nenechávajte si v šatniach cennosti, mobily, peňaženky a podobne.

Bezpečnosť návštevníkov je pre nás prioritou. O bezpečnosť na Beánii sa stará bezpečnostná služba. Slúži na ochranu návštevníkov a na stráženie priestorov. Je rozpoznateľná podľa jednotného oblečenia (s nápisom SECURITY). Bezpečnostná služba je doplnená o usporiadateľskú službu. Pre príjemný chod Beánie je nutné dodržiavať pokyny bezpečnostnej a usporiadateľskej služby v rámci ich kompetencií.

Na Beániu je zakázané vnášať, akékoľvek predmety ohrozujúce bezpečnosť alebo zdravie (sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety vrátane petárd, otvorený oheň a dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu). V priestoroch konania Beánie je taktiež zakázané fajčiť. Pre fajčiarov budú vyhradené priestory. Prosíme, aby ste pri akomkoľvek probléme, či pri akejkoľvek bezpečnostnej hrozbe či riziku, upozornili usporiadateľov.

Tombola je neodmysliteľnou súčasťou Beánie FMUK. Aj tento rok sa môžeš tešiť na veľmi zaujímavé ceny, ktoré si určite budeš chcieť odniesť domov práve ty!

Beánia je najmä o študentoch prvého ročníka, ktorých prijímame medzi seba. Zažiješ tú pravú imatrikuláciu, ktorou sa staneš právoplatným členom FMUK. Beánia nie je obyčajná párty. Je to študentská slávnosť a najmä tvoja prvá veľká spoločenská udalosť. Aj preto je potrebné dodržať dress code (páni oblek, dámy šaty).
Každý prvák musí prísť najneskôr o 21:45, aby ste stihol imatrikuláciu (začína sa o 22:00). Počas imatrikulácie budú všetci študenti prvého ročníka vyzvaní na pódium, zložíte študentský sľub a každý prvák na pódiu dostane drink na prípitok. Takže sa máte na čo tešiť a zábava môže začať!

BEÁNIA FMUK 2022

2022/11/24 21:30:00

1. Zmena programu vyhradená. Zaplatené vstupné sa nevracia, vstupenka je nevratná a nevymieňa sa.

2.  Vstupenka je pri vstupe na Beániu nahradená  – náramkom. Za stratu, ukradnutie alebo poškodenie náramku nenesie organizátor zodpovednosť. Pokiaľ účastník nebude mať označenie bude usporiadateľskou službou vyvedený z priestorov Beánie a bude od neho vymáhaná náhrada škody vo výške vstupného, minimálne 20 €. Všetky označenia návštevníka – náramky sú majetkom organizátora, až do piatku 25. 11. 2022 do 06.00 h.

3. Organizátor nenesie zodpovednosť za osobné škody, stratu a zranenia vzniknuté na podujatí, ak boli spôsobené nedbalosťou držiteľa lístka alebo nepredvídateľným správaním iných návštevníkov a tretích osôb.

4. Z dôvodu ochrany vlastnej bezpečnosti aj bezpečnosti ostatných návštevníkov, prosíme o zodpovedné správanie sa. Porušenie ktoréhokoľvek zákazu môže byť dôvodom na vyvedenie z Beánie a odobratie identifikačného náramku, bez nároku na refundáciu nákladov. Taktiež osoby vstupujúce do areálu môžu byť prehľadané.

5. Varovanie: nadmerné vystavenie hlasnej hudbe môže spôsobiť poškodenie sluchu.