Top 10 festivalov, ktoré ešte stihneš

Share:

Pohoda. Pravdepodobne najznámejší a najväčší festival na Slovensku, ktorý sa ako jeden z mála u nás môže chváliť celosvetovým uznaním, sa už skončil.

Bol si? Nebol si? Ak áno, tak dúfame, že tvoj návrat do reality prebehol hladko a rýchlo. Ak si ale nebol, a pri čítaní týchto riadkov sa ti tisnú slzy do očí ako cez víkend, kedy tvoji kamaráti zaplavovali sociálne siete fotkami ich zážitkov a ty si len ticho doma závidel, nemusíš dlho smútiť! Každý niekedy premeškáme takéto zážitky a príležitosti. A my, ako organizátori podobných a menších podujatí, sme tu na to, aby sme ti pomohli prekonať tvoj zlý pocit a pomohli ti užiť si leto.

Pýtaš sa ako? Veľmi jednoducho, predstavíme ti teraz TOP 10 festivalov, ktoré ťa toto leto ešte len môžu čakať a pritom sa nenachádzajú ďaleko od nás! Zoznam sme zostavovali tak, aby si každý z vás mohol prísť na „svoje“. A jeden z týchto festivalov možno čaká iba na tvoju návštevu. Neboj, leto sa ešte zďaleka neskončilo!

1.) Grape Festival

Headliners: Moderat, Two Door Cinema Club, Tom Odell, The Naked and Famous, …

Na Slovensku po slovensky? Áno, a preto začneme náš zoznam hneď jedným z ďalších najočakávanejších festivalov na domácej pôde. Jedná sa o Grape Festival, ktorý má už u nás vybudované veľké meno a radí sa k jedným z najobľúbenejších festivalov s množstvom fanúšikov. Určite niekto koho poznáš (alebo kamarátov kamarát ktorého ešte nepoznáš…), ide na túto dobrotu. Tak čo, pridáš sa aj ty a… Ideš na Grape?

Kedy & Kde?               11 – 12 August 2017, Letisko Piešťany / SK

2.) Sziget Festival

Headliners: The Chainsmokers, Macklemore & Ryan Lewis, Major Lazer, P!NK, Wiz Khalifa, Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, Rita Ora, Billy Talent, Birdy, Two Door Cinema Club, Rudimental, The Kills, Tom Odell, Clean Bandit, Metronomy, Breaking Benjamin, Steve Aoki, The Naked and Famous, Nervo, Oliver Heldens, Don Diablo, W&W, and much much more!

Sziget – nazývaný aj Ostrov Slobody – je najväčším festivalom v celom Maďarsku. Každoročne priláka do hlavného mesta, Budapešti, státisíce návštevníkov a milovníkov festivalov. Stretávajú sa tu ľudia z každého kúta sveta presne na to, aby si vychutnali jeden z najúžasnejších a najkrajších festivalov v celej Európe. Na Szigete si za týždeň (áno, presne celý týždeň trvá!) príde každý na svoje, vystupujúci interpreti siahajú totiž cez niekoľko hudobných žánrov. Budeš aj ty jeden zo Szitizenov/Szigeťanov? J

Kedy & Kde?               9 – 16 August 2017, Budapešť / HU

3.) Lake Festival

Headliners: Axwell /\ Ingrosso, Oliver Heldens, Dimitri Vegas & Like Mike, W&W, Don Diablo, R3HAB, Will Sparks, Steve Aoki, DIPLO, DVBBS, Marshmello, …

Prechádzame opäť za hranice k našim susedom, tento krát do Rakúska. Lake Festival sa každoročne koná na jazere Schwarzlsee pri Grazi, ako nám napovedá aj jeho názov. Tento festival sa môže chváliť výberom najlepších DJ-ov z celého sveta. Zo Slovenska to nie je taká diaľka a tak niet divu, že by si tam nebol jediný Slovák, keďže ich tam chodí hlavne kvôli interpretom každý rok niekoľko.

Kedy & Kde?               10 – 12 August 2017, Schwarzlsee bei Graz / AT

4.) FM4 Frequency Festival

Headliners: Billy Talent, The Offspring, Moderat, Robin Schulz, Galantis, Birdy, Breaking Benjamin, Mumford & Sons, Wiz Khalifa, …

Ostávame naďalej za hranicami v Rakúsku a prechádzame na známy Frequency, ktorý je ešte bližšie ako Lake Festival. Nachádza sa iba 150km od Bratislavy v neďalekom St. Pölten. Jedná sa o multi-žánrový festival, kde sú headlinermi celosvetovo známe mená od punku až po hip-hop.

Kedy & Kde?               15 – 17 August 2017, Greenpark St. Pölten / AT

5.) Colours of Ostrava

Headliners: Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, …

Taktiež nesmieme zabudnúť na našich susedov a bratov – Čechov. Obrovský, obľúbený a opäť multi-žánrový festival Colours of Ostrava má svoje čaro predovšetkým preto, lebo sa koná v oblasti, ktorá bola v minulosti využívaná na hutníctvo, železiarstvo a na ťaženie z baní. Toto okolie dodáva festivalu ideálnu atmosféru a my ti iba odporúčame ho navštíviť.

Kedy & Kde?               20 – 22 Júla 2017, Vítkovická – Ostrava / CZ

6.) B.my.Lake Festival

Headliners: Solomun, Sven Väth, Ben Klock, Dixon, Loco Dice, Amelie Lens, Eagles & Butterflies, …

B.my.Lake sa koná na neďalekom Balatone o mesiac neskôr ako známy (a už ukončený) Balaton Sound. Tento festival je zameraný na House, Deep House, Techno, Trance a ostatné štýly tzv. electronic dance music. Ak je toto tvoj obľúbený štýl hudby, tak si tento festival určite nenechaj ujsť Takéto mená tak skoro v našej bezprostrednej blízkosti ťažko zasa zastihneš pokope.

Kedy & Kde?               23 – 26 August 2017, Zamárdi – Balaton / HU

7.) Uprising Festival

Headliners: Sean Paul, The Wailers, Alpha Blondy, Irie Révoltés, Pendulum DJ Set & Verse, …

Poznáš Slovenského leva? Máš rád vychillovanú atmosféru a hojdavé rytmy? Tak tento festival je stvorený pre teba. Týmto sa náš zoznam rozširuje o ďalšie veľké slovenské meno. Uprising, ktorý sa koná priamo v našom hlavnom meste, má každoročne za headlinerov zahraničných umelcov z reagge scény a na Slovensku dáva bodku za festivalovým letom, keďže sa koná na konci augusta.

Kedy & Kde?               25 – 26 August 2017, Zlaté Piesky – Bratislava / SK

8.) Zrće Festivals

Headliners: Rozličný – podľa týždňa festivalu. à KSHMR, DVBBS, Fedde Le Grand, Martin Solveig, Nervo, Nicky Romero, Paul Kalbrenner, Ben Klock, Ellen Allien, Fritz Kalkbrenner, Ilario Alicante, …

Áno vieme, ostrov Pag v Chorvátsku a pláž Zrće sa iba ťažko dajú prirovnať k typickému festivalu. No veľa ľudí ani nevie, že každoročne toto letné non-stop party miesto predstaví niekoľko špeciálnych týždňov, ktoré sú organizované ako festivaly a kde chodia svetoznámi interpreti/DJ-i ukázať svoje remeslo a skills. Medzi najznámejšie patrí asi Black Sheep Festival, Barrakud, Sonus Festival a ďalšie. Všetky tri menované sa ešte len budú konať v auguste, tak je dosť času na prípravu! Pokiaľ si vždy chcel zažiť unikátnu atmosféru na Zrće, tak prečo to neskombinovať s vypočutím jedného z tvojich obľúbencov? Tvoja dovolenka pri mori na pláži sa môže začať (alebo môže pokračovať) práve na Zrće!

Viac info na: http://www.zrce.com/events

9.) OFF Festival

Headliners: Swans, PJ Harvey, Talib Kweli, Feist, …

Pred ukončením nášho zoznamu sa pozrieme ešte k naším ďalším susedom – Poliakom. Tu sa bude konať OFF Festival, ktorý je zameraný predovšetkým na rock (aj experimental a post rock), alternative, punk a indie. Tieto hudobné štýly sa tiež tešia veľkej obľube a určite majú medzi našimi čitateľmi nemalé fanúšikovské zastúpenie.

Kedy & Kde?               4 – 6 August 2017, Katowice / PL

10.) SunDance Festival

Headliners: Thomas Gold, Promise Land

Je ti všetko ďaleko a chceš možno niečo viac na východe Slovenska a za menej peňazí? Nemusíš sa pozerať ďalej, našli sme pre teba ten ideálny festival! Je to jeden z tých menších (ale za to domácich!) festivalov z nášho zoznamu. Príprava naňho vyzerá veľmi nádejne. Koná sa pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava, takže okrem dobrej hudby si tu užiješ slnečné lúče a vodu. Okrem spomenutých headlinerov si môžeš vypočuť aj známych DJ-ov zo slovenskej scény ako DJ EKG a Milan Lieskovský, ktorý navodia vždy tú správnu párty atmosféru.

Kedy & Kde?               21 – 22 Júla 2017, Zemplínska šírava Michalovce / SK

Dúfame, že sme ti týmto článkom pomohli nájsť to pravé pre teba. Tento rok sa my stávame Szigeťatmi a možno sa práve tam stretneme.